HAKKIMIZDA

Esen Ticaret- Selçuk Esen kimdir?

AFİŞ 3

Selçuk Esen 1965 yılında dünyaya geldi. İlköğretimini tamamladıktan sonra kendisinin ve ailesinde öngörüsü üzerine 1977 yılında Fethiye de Demir doğrama ve işleme işine başladı. 1981 de köye elektrik gelmesiyle birlikte kalfa olarak köye döndü ve burada Antalyalı bir kaç sera ustasının yanında çalışmaya başladı. Askerliğini yaptıktan sonra 1990 yılında evlendi ve iki çocuk babasıdır.

1987 de hiç vakit kaybetmeden kalfa olarak bıraktığı seracılık işinin başına usta olarak geçmiş ve bu bölgedeki hemen hemen her köy ve beldelerde çalışarak buradaki arazilerin toprak yapısını tanıma fırsatını yakalamıştır.

Bir gün sera ustalığı işinin ağırlaştığını eskisi kadar revaçta olmadığı fark edince yeni arayışlar içine girmiştir. Öncelikle herkesin zor dediği işler ilgisini çekmiştir. Bir kaç yıl kahvehane işletmiş, sebze komisyonculuğu işleri yaparak halkla ilişkilerini güçlendirmiş bölgedeki eksiklikler ve iş potansiyeli hakkında yerinde tespitler yapmıştır. Seracılığın çok hızlı gelişmesi bölgemizdeki gübre kullanımını ve seracılık malzeme giderlerini ciddi biçimde arttırmıştı. Bu eksikliği gören Selçuk Esen Türkiye’nin lider gübre kuruluşu olan Toros gübre ile bayilik anlaşması yaparak 1992 yılında ticari hayatının resmî olarak ilk tuğlasını koymuştur. Krizleri fırsata çevirmiş, tek başına çıktığı bu yolda ailesi ve ekip arkadaşları onun bu yürüyüşüne eşlik etmiştir. Kısa zamanda bölgenin önde gelen firması olmaya başlamıştır. Fakat her zaman ben bu işin başındayım diyerek daima müşterilerini tanıma, karşılıklı güven anlayışını ilke edinmiştir. Ekip çalışmasını daima birinci sırada tutmuş işini bir futbol takımı gibi görerek yol arkadaşlarına iyi bir kaptan olmuştur.

Esen Ticaret mağazalarında başta Toros gübre, Abalıoğlu yem, İmece plastik, İpragaz tüp ve Karbonaray kömürleri olmak üzere İnci plastik, Bereket plastik, Ototay, Süper enerji, TİGEM, İkizler saç oluk, Kardemir, TosçelikProfil, Dev blok tuğla, SermaTarteks klips, Çıvgın boya, Marshall boya, Euro Drip damlama, Göltaş çimento, zirai ilaç bayiliği gibi sektörlerin önde gelen firmalarının ürünlerini satışa sunmaktadır.

Birlikte çalıştığı bayiliğini aldığı bir çok kuruluşun Esen ticarete katkısı yadsınamayacak kadar büyüktür.

Merkez Karaköy’de 5.000m2 kapalı 10.000m2 açık depoları, Kınık’ta 250m2 lik şubesi, değişik tonajlardaki 10 adet servis aracı, 1 adet kepçe, 1 adet forklift, 2 adet forklift servis aracı, 1 adet yükleme bandı ve bünyesinde istihdam ettiği 12 personeli ile sektöre hizmet vermektedir. Her zaman müşterinin istediği çeşitleri, istenen kalitede en uygun fiyattan temin etmeye çalışmaktadır. Bununla birlikte talep edilen ürünlerin istenen teslim süresinde müşteriye ulaştırılması da birinci önceliğimizdir.

Vizyonumuz: Sürekli olarak fark yaratan rakiplerinin örnek aldığı saygın bir işletme olmak.

Misyonumuz: Esen ticaret ailesi olarak müşterilerin beklentilerini kendinden emin bir kalite anlayışı ile karşılayarak bulunduğumuz konumda bir marka yaratıp müşteri odaklı çalışma prensibimizle her soruna çözüm bularak en iyi hizmeti sunmak

 

Değerlerimiz:
• Ekip çalışmasına önem verir, büyük başarıların ancak takım oyunuyla kazanılabileceğini biliriz.
• Bildiğimiz işi yapar yaptığımız işi mükemmelleştirmek için çalışırız.
• Müşterilerimize en kötü koşullarda bile en iyi ürün ve hizmeti sunmayı amaçlarız.
• Yenilikçi ürün hizmet ve iş ekipmanlarıyla birlikte sürekli değişen şartlara ayak uydurur, sektördeki öncü rolümüzü pekiştiririz

Logo Header Menu
Scroll Up